Lékaři otestují, zda máte v pořádku ledviny

10. ročník světového dne ledvin podpoří v letošním roce také Kroměřížská nemocnice a.s.. V tamní nefrologické ambulanci budou moci díky odbornému vyšetření zájemci zjistit, zda jejich ledviny pracují tak, jak mají.
Světový den ledvin připadá na čtvrtek 12. března.

„Lidem, kteří k nám v rámci této akce zavítají, vyšetříme moč. Při tom budeme zjišťovat, zda v ní dotyčný nemá bílkoviny či krev. Zároveň pacientovi změříme také tlak a stanovíme hodnotu jeho body mass indexu,“
vysvětlil lékař nefrologické ambulance Jan Kubánek s tím, že v případě zjištění rizikových hodnot bude dotyčnému doporučen následný postup spojený s lékařskou péčí.

Preventivní vyšetření mohou zájemci absolvovat ve čtvrtek 12. března v budově N Kroměřížské nemocnice (oddělení Dialýzy) v době od 7:00 do 14:00 hodin, v tento den se lidé nemusejí k vyšetření objednávat.

Další informace: