Kroměřížská nemocnice a.s.

Oddělení Pediatrie (dětské)

Primář oddělení: MUDr. Robert Jeník
e-mail: robert.jenik@nem-km.cz
telefon: (+420) 573 322 266
Vrchní sestra: Ivana Dvořáková
telefon: (+420) 573 322 265
Sídlo oddělení: 1. patro budovy A (areál nemocnice)
url adresa: http://www.nem-km.cz/detske

Charakteristika oddělení

Dětské oddělení je od září 2008 umístěno ve východním křídle hlavní budovy. Zde proběhla rozsáhlá rekonstrukce, kterou financoval Zlínský kraj, modernizaci technického vybavení zajišťovala Kroměřížská nemocnice a.s. a humanizace firmou TipArt Přerov za finanční podpory řady sponzorů.

  • Dětské oddělení má 30 lůžek pro dětské pacienty ve věku od narození do 19 let života. Ročně je na oddělení hospitalizováno cca 1800 dětských pacientů. Většina pokojů našeho oddělení je dvoj až třílůžkových, jsou vybavena TV a některé videopřehrávači.
  • Máme 2 pokoje zvýšené péče, které jsou vybaveny přístrojově a personálně. Na tyto pokoje umísťujeme děti, které jsou po úrazech, operačních výkonech popřípadě se závažným průběhem interního onemocnění.
  • Přijímáme rovněž doprovod dítěte (matku, otce, popř. blízké příbuzné) hospitalizovaného dítěte. Ročně je přijímáno cca 800 doprovázejících osob nemocného dítěte. Přednostně přijímáme kojící maminky, pro něž máme samostatný pokoj.
  • Všechny pokoje mají sociální zázemí.
  • Součástí dětského oddělení je a .
  • Pod dětské oddělení spadá novorozenecké oddělení, které je vybaveno inkubátory, vyhřívanými lůžky a monitory vitálních funkcí.

Dětské oddělenní zajišťuje LSPP pro děti a dorost v prostorách stávajícího oddělení. Telefon: (+420) 573 322 263.

Pondělí – Pátek 17.00 – 20.00
Sobota – Neděle, svátky 08.00 – 20.00
Nezajišťujeme návštěvní službu.