Kroměřížská nemocnice a.s.

Oddělení Urologie

Primář oddělení: MUDr. Lumír Domes
e-mail: lumir.domes@nem-km.cz
telefon: (+420) 573 322 350
Vrchní sestra: Petra Pražáková
e-mail: petra.prazakova@nem-km.cz
telefon: (+420) 573 322 427
Staniční sestra: Hana Fránková (urologická JIP)
Staniční sestra: Ludmila Čéšková (endoskopický zákrokový sálek)
Sídlo oddělení: 2. patro budovy A (areál nemocnice)
telefon: (+420) 573 322 326, (+420) 573 322 439
telefon ambulance – kartotéka: (+420) 573 322 204
emailová adresa: urologie@nem-km.cz
url adresa: http://www.nem-km.cz/urologie

Oddělení Urologie - chodba

Oddělení Urologie - lůžka

Charakteristika oddělení

  • Urologické oddělení Kroměřížské nemocnice a.s. je významným spádovým centrem při zajišťování komplexní péči pro pacienty s poruchami močových cest a mužských pohlavních orgánů. Do náplně činnosti patří zejména diagnostika a léčba pacientů s močovými kameny, nenádorová a nádorová onemocnění močových cest a mužských pohlavních orgánů, včetně operační léčby zhoubných nádorů prostaty, dále vybraná onemocnění dětské urologie a v neposlední řadě i léčba inkontinence u žen.
  • Pracoviště je vybaveno vlastním operačním sálem a zákrokovým sálkem s moderní endoskopickou technikou, operace většího rozsahu provádíme na moderně vybavených centrálních operačních sálech. Lůžkovou část tvoří standartní lůžkové oddělení o kapacitě 23 lůžek na 1-4 lůžkových pokojích (k dispozici je i nadstandartní pokoj) a jednotka intenzivní péče se 4 lůžky. Ambulantní část tvoří 2 ambulance s provozní dobou PO-ST a PÁ 09.00-14.00 hod. (ČT je ambulance uzavřena- operační den, ošetření pouze akutních případů).
  • Péče je zajištěna kolektivem lékařů, sester a pomocného personálu. Pracuje zde 5 kmenových a 2 externí lékaři, z nich II. atestace z oboru mají 4 lékaři, II. atestaci z chirurgie 1 lékař a v přípravě na atestaci z urologie jsou 2 lékaři.

Návštěvy na oddělení i na JIP

Pondělí – Pátek 15.00 – 17.00
Sobota – Neděle, svátky 14.00 – 16.00
Návštěvy na nadstandartní pokoj jsou do 22.00

PLÁNOVANÉ HOSPITALIZACE

Pacienti objednaní k výkonu se v den přijetí dostaví s celou zdravotnickou dokumentací k příjmu na urologickou ambulanci. Obvyklá doba přijetí je v pracovní dny mezi 8-9 hod.

Pacienti objednaní k příjmu v neděli se dostaví rovnou na urologické oddělení v odpoledních hodinách (nejlépe mezi 13 – 14 hodinou).

Pacienti si s sebou přinesou:
  • všechny léky, které užívají dlouhodobě
  • osobní a hygienické potřeby
  • celou zdravotnickou dokumentaci

Na oddělení je možnost úschovy cenností a dokladů v trezoru

V případě zájmu o pobyt na nadstandartním pokoji je nutno si tento dopředu rezervovat. Cena, kterou si pacient na nadstandartním pokoji připlácí – viz. Ceník placených služeb v Kroměřížské nemocnici a.s.